150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +12 TL ile kapıda ödeme imkanı
Ölümsüzlük Düşüncesi - Turan Koç | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adre
%24 indirimli

Ölümsüzlük Düşüncesi

ISBN / BARKOD : 9789753555890
Üretici : İz Yayıncılık
Yazar : Turan Koç
Sayfa Sayısı : 208
Konu Felsefe / Din Felsefesi
Tanrı'nın varlığı ve insanın özgürlüğü gibi, bizim nihâî varoluş şartlarımızla ilgili felsefî-teolojik problemlerin başta gelenlerinden biri de ölümsüzlük problemidir. Bu problem karşısında belli bir kanaate sahip olmanın, Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 15,00 TL
Liste Fiyatı : 29,00
Kitapsahaf Fiyatı : 22,04
Kazancınız : 6,96

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789753555890

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

208

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2021-02

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe

Tanrı'nın varlığı ve insanın özgürlüğü gibi, bizim nihâî varoluş şartlarımızla ilgili felsefî-teolojik problemlerin başta gelenlerinden biri de ölümsüzlük problemidir. Bu problem karşısında belli bir kanaate sahip olmanın, sadece nihaî mukadderatımız açısından değil, mevcut hayatımız açısından bakıldığında da içerdiği hususlar vardır ve bu hususlar kişiliğimiz ve dünya görüşümüz açısından son derece büyük bir önem arz etmektedir.

Böyle bir hareket noktasına sahip olan Prof. Dr. Turan Koç, elinizdeki eserinde ruh-beden ilişkisini çeşitli açılardan değerlendirdikten sonra ölümden sonra diriliş ve ölümsüzlük kavramlarını felsefî bir temele kavuşturmayı deniyor. İslam düşünürlerinin konuyla ilgili olarak ortaya koyduğu doktrinleri de din felsefesi açısından değerlendiren yazar, bu eseriyle Türkçedeki felsefî literatüre gerçek bir katkıda bulunmuş sayılmalıdır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat