100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
İletişim ve Modernleşme - Uğur Gündüz- | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabı
%10 indirimli

İletişim ve Modernleşme

Cilt 1: Karşılaştırmalı Yaklaşımlar

ISBN / BARKOD : 9786056786617
Üretici : Büyük Kitaplar
Yazar : Uğur Gündüz
Sayfa Sayısı : 320
Konu İnsan ve Toplum / İletişim - Medya
Ekonomik, toplumsal ve kültürel alanlarda yaşanan köklü değişimleri modernleşme olgusuyla açıklamak mümkündür. Bütün değişimler gibi modernleşme de sancılı bir süreçtir. Batı kaynaklı bu süreçte batılı olmayan ülkelerin bu Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 25,46
Kitapsahaf Fiyatı : 22,91
Kazancınız : 2,55

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786056786617

Boyut

13.00x21.00

Sayfa Sayısı

320

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2018-01

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Ekonomik, toplumsal ve kültürel alanlarda yaşanan köklü değişimleri modernleşme olgusuyla açıklamak mümkündür. Bütün değişimler gibi modernleşme de sancılı bir süreçtir.

Batı kaynaklı bu süreçte batılı olmayan ülkelerin bu iddialı sosyolojik olgu karşısında aldıkları tavır ve tutum kadar yaşanan kültürel ve toplumsal dalgalanmalar ve belirsizlikler de ön plandadır.

Editörlüğünü Doç. Dr. Uğur Gündüz'ün yaptığı ‘İletişim ve Modernleşme' dizisinin ‘Karşılaştırmalı Yaklaşımlar' alt başlığını taşıyan ilk cildinde Chris Houston, Jan Servaes, Shigeru Tanaka, Osman Okyar gibi alanında değerli bir yere sahip birçok yazar ve akademisyenin iletişim, basın ve modernleşme ile ilgili Türkçeye çevirisi yapılmış makaleleri yer alıyor.

Uluslararası perspektiften kalkınma iletişimi, uluslaşma, modernleşme ve sembolik araç, küresel dijital uçurum, kitle iletişim araçları ve modernleşme ilişkisi, Atatürk, Kemalizm ve modernleşmenin iletişimsel boyutu gibi Dünya'dan ve Türkiye'den karşılaştırmalı analizlere yer veren makalelerin yer aldığı bu kitap konunun literatürü açısından da önemlidir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat