100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Sözden Kalanlar - Y. Hakan Erdem | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adre
%27 indirimli

Sözden Kalanlar

Tarih Tarihçilik Kurgu İnsan ve Toplum

ISBN / BARKOD : 9786050830248
Üretici : Timaş Yayınları
Yazar : Y. Hakan Erdem
Sayfa Sayısı : 448
Konu Tarih / Araştırma - İnceleme
“Tarihçi ses sanatçısı gibi sağda solda dolaşıp konser tadında konuşmaz, belgeyle, vesikayla konuşur.” Y. Hakan Erdem Tarih, son dönemlerde geniş kitlelerin ilgisini çekmeye başladı. Böylece tarih yazımının başlıca soruları olan Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 37,50
Kitapsahaf Fiyatı : 27,38
Kazancınız : 10,12

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786050830248

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

448

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-07

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

“Tarihçi ses sanatçısı gibi sağda solda dolaşıp konser tadında konuşmaz, belgeyle, vesikayla konuşur.”

Y. Hakan Erdem

Tarih, son dönemlerde geniş kitlelerin ilgisini çekmeye başladı. Böylece tarih yazımının başlıca soruları olan “Tarih nedir?”, “Tarihçi kimdir?”, “Tarihi doğru anlamanın yolları nelerdir?” gibi temel soruların cevaplarına daha fazla odaklanır olduk.

Y. Hakan Erdem, tarih ve tarih yazıcılığı alanında önemli çalışmalar ortaya koymuş bir isim. Sanki gizli bir elin müdahalesiyle toplumun tarih algısının bozulup darmadağın edildiğini ileri süren Erdem, kitaplarında, tatlı tatlı anlatan masalcı tarihçileri, tarihi kutsallaştırırken kendileri de kutsallaşan “üstadlar”ı anlatıyor. Elinizdeki bu eserde, bir araya getirilen röportajlarında tarihsel metinlere eleştirel açıdan bakarak onlardan ne gibi sorular üretilebileceğini sorguluyor. Arabanın, cep telefonunun, ayakkabının iyisini, iyi tatilin nerede yapılacağını öğrenen bir toplumun iyi tarihi ucuz ve kötü tarihten ayırmayı da başarabileceğini iddia ediyor.

Sözden Kalanlarisimli bu eser; Y. Hakan Erdem'in tarihe, tarihçilik mesleğine, tarih yazımına, kurgu eserlerine ve çeşitli konulara dair görüşlerini içeren röportajlarını bir araya getirerek tarihe meraklı kitlelerin ve tarih öğrencilerinin başucu kitabı olacak mükemmel bir çalışma sunuyor.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat