100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Tarikatlarda Merasimler - Yahya Agah Efendi | Yeni ve İkinci El Ucuz K
%25 indirimli

Tarikatlarda Merasimler

Nakşibendiyye, Kadiriyye, Zenbüriyye

ISBN / BARKOD : 9789755749358
Üretici : İnsan Yayınları
Yazar : Yahya Agah Efendi
Sayfa Sayısı : 128
Konu İslam / Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar
İstanbullu lakabıyla anılan ve tarîkat kıyafetleri ve remizlerini resimlerle açıkladığı Mecmû‘âtü'z-Zarâ‘if Sandûkatü'lMa‘ârif eseriyle tanınan müellifimiz Yahyâ Âgâh Efendi, 1912 senesine dek irşad faaliyetlerini Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 18,00
Kitapsahaf Fiyatı : 13,50
Kazancınız : 4,50

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789755749358

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

128

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2020-10

Çeviren

Yunus Emre Özer

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

İstanbullu lakabıyla anılan ve tarîkat kıyafetleri ve remizlerini resimlerle açıkladığı Mecmû‘âtü'z-Zarâ‘if Sandûkatü'lMa‘ârif eseriyle tanınan müellifimiz Yahyâ Âgâh Efendi, 1912 senesine dek irşad faaliyetlerini sürdürmüş bir Zenbûrî şeyhidir. Tarîkatının pîri Muhammed Sâdık Erzincânî (v. 1795) gibi telifata önem vermiştir. Elinizdeki çalışma Yahyâ Âgâh Efendi'nin Usûl-i Mukâbele-i Şerîf ve Merâsim-i Usûl-i İkrâr ve İlbâsisimlerindeki iki risâlesinden oluşuyor. Birinci risâlede Nakşibendiyye, Kâdiriyye ve Zenbûriyye tarîkatlarında kelime-i tevhîd, ism-i Hayy zikri, devrân gibi tarîkat âyinlerinin yanı sıra muhtelif gün ve gecelere mahsus Zenbûriyye usûllerinin nasıl icra edildiği anlatılırken, ikincisinde bahsi geçen tarîkatların biat ve hilafet gibi merâsimleri ele alınıyor.

“Merhum mürşid-i ekmelim ‘Oğlum! Söylenmedik söz kalmamış, tutabilene aşk olsun!' derdi. Elinizdeki bu eser de bu kabildendir. Hem meydan terbiyesi hem de merâsim ve usûller açısından gayet muhtasar bir eserdir.”

-M. Fatih Çıtlak

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat