100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Akorlar ve Çok Seslendirmede Kullanımları - Yaşar Özelma | Yeni ve İki
%30 indirimli

Akorlar ve Çok Seslendirmede Kullanımları

ISBN / BARKOD : 9786257633864
Üretici : Gece Kitaplığı
Yazar : Yaşar Özelma
Sayfa Sayısı : 110
Konu Müzik / Genel Kavramlar, Kuram ve Tarihçe
Akorlar; müzik teorisi alanında tanımlanmakla birlikte; özellikle dikey çok seslendirme (armonileme) çalışmalarındaki rolleri bağlamında, ilgili uygulamaların bel kemiğini oluşturmaktadır. Homofoni bakımından bu denli önem taşıyan Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 31,00
Kitapsahaf Fiyatı : 21,70
Kazancınız : 9,30

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786257633864

Boyut

21.00x29.00

Sayfa Sayısı

110

Basım Yeri

Ankara

Basım Tarihi

2021-04

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Akorlar; müzik teorisi alanında tanımlanmakla birlikte; özellikle dikey çok seslendirme (armonileme) çalışmalarındaki rolleri bağlamında, ilgili uygulamaların bel kemiğini oluşturmaktadır. Homofoni bakımından bu denli önem taşıyan “akor” konusuna, kendi içinde ve sistematik bir perspektif ile yaklaşmak gerekmektedir.

Akorların bilimsel manada ele alındığı bu kitap beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde; akorlar ile ilgili genel bilgiler verilerek, akorlar belirli nitelikleri bakımından sınıflandırılmıştır. İkinci ve üçüncü bölümlerde akorlar türleri ve işlevlerine (fonksiyonlarına) göre incelenmiştir.

Dördüncü bölümde, başta çok seslendirme çalışmalarında olmak üzere, akorların kullanım esaslarına değinilmiştir. Beşinci bölümde ise akorlar belirli müzik türleri (caz müziği, Türk müziği) bağlamında ele alınmıştır.

Türk müziği kapsamında dörtlü armoni akorlarının; türleri, işlevleri ve kullanımları hüseyni makamı temelinde incelenmiştir. Müzik teorisi alanında hazırladığım bu kitabımın yararlı olması dileğiyle…

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat