100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Erken Çocukluk Eğitiminde Drama - Yaşare Aktaş Arnas | Yeni ve İkinci
%8 indirimli

Erken Çocukluk Eğitiminde Drama

ISBN / BARKOD : 9786257052184
Üretici : Pegem A Yayıncılık - Akademik Kitaplar
Yazar : Yaşare Aktaş Arnas Ömer Adıgüzel
Sayfa Sayısı : 200
Konu Eğitim / Diğer
O'Neill (1995)'in belirttiği gibi “Aslında, drama bir süreçtir ve katılımcıların kurgusal rolleri ve durumları sürdürdükleri ve öğretmen/drama eğitmeninin bu deneyim içinde oyun yazarı ve katılımcı olarak görev aldığı hayali bir Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 30,00
Kitapsahaf Fiyatı : 27,60
Kazancınız : 2,40

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786257052184

Boyut

16.00x23.50

Sayfa Sayısı

200

Basım Yeri

Ankara

Basım Tarihi

2020-02

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe

O'Neill (1995)'in belirttiği gibi “Aslında, drama bir süreçtir ve katılımcıların kurgusal rolleri ve durumları sürdürdükleri ve öğretmen/drama eğitmeninin bu deneyim içinde oyun yazarı ve katılımcı olarak görev aldığı hayali bir dünyada gerçekleşir. ”

Öyle bir kurgusal dünya ki bir gün ormanın derinliklerinde, bir gün denizin altında, bir gün ıssız bir adada buluruz kendimizi. Tüm bu süreçlerde “-mış gibi” yaparız; bazen kaptan, bazen balık, bazen dev'miş gibi… Kurgu içinde, şimdi ve burada olarak, başka dünyalara gider başkaları oluveririz hep birlikte… İşte budur çocuklar için de eğlenceli olan ve onlara öğrenme fırsatı sunan…

Doğuştan oyuncu olan ve yaşadıkları her anı “-mış gibi” yaparak değerli ve anlamlı kılan çocuklar değil midir? Sahip oldukları binbir hayale sıkı sıkıya tutunan, hayaller dünyasında kartondan bir geminin içinde deniz korsanları olan veya oyuncak uçağının içinde gökyüzünde özgürce süzülen yine çocuklar değil midir? Bizler de bu kitapla çocukların oyun ihtiyaçlarından yola çıkarak onların hayallerini yaşayabilecekleri eğitim yöntemlerinden biri olan eğitimde dramayı öğrenme süreçlerinde kullanmak isteyen erken çocukluk eğitimcilerine ışık tutmak istedik.

Her satırını tekrar tekrar gözden geçirdiğimiz, özenle yazdığımız bu kitapta, öğretmenlerin sınıflarındaki çocuklarla birlikte çıkacakları sayısız yolculukta bavullarında kendileri ve çocuklar için bulundurmaları gereken ne varsa hepsi yer alsın istedik. Eğitimde dramaya ilişkin kavramlardan başlayarak, eğitimde dramanın tarihsel sürecine, çocuğun gelişim alanlarıyla ilişkisine, oyun ve drama ilişkisine, eğitimde dramanın planlanmasına, aşamalarına, dramatik kurgunun bileşenlerine, erken çocuklukta kullanılabilecek drama tekniklerine ve eğitimde drama etkinliklerinin değerlendirilmesine yer verdik. Ayrıca okul öncesi eğitim etkinliklerinin planlayıcısı ve uygulayıcısı olan öğretmenlere ve öğretmen adaylarına bir bakış açısı oluşturmak amacıyla drama tekniklerinin kullanıldığı zengin etkinlik örnekleri sunduk. Öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarımızın eğitimde drama alanında bavullarını doldurmalarına katkıda bulunmak ve çocuklarla birlikte renkli yolculuklara çıkmalarını sağlamak umuduyla…..

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat