150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +12 TL ile kapıda ödeme imkanı
İşlevsel - Yapısal Sistem Kuramı - Yunus Yoldaş | Yeni ve İkinci El Uc

İşlevsel - Yapısal Sistem Kuramı

ISBN / BARKOD : 4236652088211
Üretici : Alfa Aktüel Yayınları Sahaf
Yazar : Yunus Yoldaş
Sayfa Sayısı : 198
Konu
Ludwing von Bertalanffy'nin biyoloji kuramı içinde temelini attığı,Genel Sistem Kuramı yetmişli yıllarda Ekonomi,Toplum Bilimi,Siyasal Bilimler,Uluslararası İlişkiler,Petagoji,Psikoloji,Tıp ve Astronomi gibi birçok bilim dallarında Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 15,00 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 19,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

4236652088211

Boyut

13.50x20.00

Sayfa Sayısı

198

Basım Yeri

Bursa

Basım Tarihi

2007

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Ludwing von Bertalanffy'nin biyoloji kuramı içinde temelini attığı,Genel Sistem Kuramı yetmişli yıllarda Ekonomi,Toplum Bilimi,Siyasal Bilimler,Uluslararası İlişkiler,Petagoji,Psikoloji,Tıp ve Astronomi gibi birçok bilim dallarında disiplinler arası bir paradigma olarak yerini almıştır.

Bunu Amerikan sosyolojisinin en önemli düşünürlerinden biri olan Talcott Parsons'ın Yapısal-İşlevsel Sistem Kuramı'nı sosyal bilimlere kazandırması izlemiştir.

20.Yüzyılın en önemli Alman toplum bilimcilerinden biri olan Niklas Luhmann,Parsons'ın Yapısal-İşlevsel Sistem Kuramı'nı İşlevsel-Yapısal Sistem kuramı olarak geliştirmiştir.Türkiye'de Luhmannın sistem kuramı ve sosyal sistemler kuramı üzerine yazılan ilk eser olması açısından alanında önemli bir boşluğu dolduracak bu çalışmada İşlevsel-Yapısal Sistem Kuramı'nın temel kavramları ayrıntılı bir şekilde analiz edilmektedir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat