100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Su Bilimi Temel Konuları - Zekai Şen | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın

Su Bilimi Temel Konuları

ISBN / BARKOD : 42532550555
Üretici : Su Vakfı Yayınları Sahaf
Yazar : Zekai Şen
Sayfa Sayısı : 227
Konu Bilim / Temel Bilimler - Mühendislik / Jeoloji
Su kaynakları arasında stratejik öneme en fazla sahip olan kaynak yeraltı sularıdır. Ancak ülkemizde maalesef gerek bilimsel çalışmalarda gerekse kullanımda yer altı sularına yeterli değer verilmemektedir. Yeraltı su kaynakları, dünya su Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 15,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

42532550555

Boyut

160-240

Sayfa Sayısı

227

Kapak Türü

Karton

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Su kaynakları arasında stratejik öneme en fazla sahip olan kaynak yeraltı sularıdır. Ancak ülkemizde maalesef gerek bilimsel çalışmalarda gerekse kullanımda yer altı sularına yeterli değer verilmemektedir. Yeraltı su kaynakları, dünya su kaynaklarının büyük bir kısmını meydana getirmesine karşılık, bulunması yeryüzüne çıkartılması ve kullanılacak yere ulaştırılmasındaki zorluklar sebebiyle yüzeysel sulara nazaran çok daha az kullanılmaktadır. Ancak, son 50-60 yıldan beri gerek petrol sondajlarında gerekse yer altı suyu çıkartılmasında kullanılan teknolojik gelişmeler yer altı suyunun önemini arttırmıştır. Bu kitapta önce yeraltı suyunu bünyelerinde bulunduran jeolojik kayaçların özellikleri hakkında bilgi verilmiş, sonra ise kuyulardan çekilecek sular vasıtasıyla akifer özelliklerinin belirlenmesi için bazı yöntemler sunulmuştur.

Ülkemizde maalesef üvey evlat muamelesi gören yeraltı suyu ilkelerinin Türkçe ve basit biçimde açıklanması gayesiyle bu kitap hazırlanmıştır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat