100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Son Yıllarım - Albert Einstein | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adresi
%25 indirimli

Son Yıllarım

ISBN / BARKOD : 9786054764952
Üretici : Kırmızı Kedi Yayınevi
Yazar : Albert Einstein
Sayfa Sayısı : 280
Konu Bilim - Mühendislik / Popüler Bilim
Tarihin en büyük ve en etkili beyinlerinden biri olan Albert Einstein'ın 1934-1950 yılları arasındaki yazılarını kapsayan bu kitap, günümüzde de tartışılan ve çözüme kavuşturulamamış konuları ele alıyor. Savaşların sürdüğü, Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 20,83
Kitapsahaf Fiyatı : 15,62
Kazancınız : 5,21

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786054764952

Boyut

13.50x19.50

Sayfa Sayısı

280

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2014

Çeviren

Ferhat İyidoğan

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Tarihin en büyük ve en etkili beyinlerinden biri olan Albert Einstein'ın 1934-1950 yılları arasındaki yazılarını kapsayan bu kitap, günümüzde de tartışılan ve çözüme kavuşturulamamış konuları ele alıyor. Savaşların sürdüğü, açlığın ve yoksulluğun kol gezdiği dünyamız, Einstein'ın dünyasından pek de farklı değil. Einstein'ın ısrarla üzerinde durduğu devletlerarası rekabetin olumsuz etkileri hâlâ sürmekte. Einstein, ırkçılıktan dünya barışına, bilim ile din ilişkisinden eğitime ve ahlaka, görelilik ve kuantum fiziğinden sosyalizme kadar çağımızın en önemli meseleleri üzerine derinlemesine düşünmüş. Bu meseleleri bir bilim insanı titizliğiyle masaya yatırıyor ve açık, duru üslubuyla argümanlarını kuruyor. “Neden Sosyalizm” başlıklı yazısında politik dünya görüşünü ortaya koyarken, sosyalizmin gerçek amacını, insani gelişmenin yağmacı dönemini aşarak bunun kesinlikle ötesine ilerlemek olarak tarif ediyor.
Son Yıllarım'da Einstein'ın ele aldığı konular sadece toplumsal ve felsefi konularla da sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda klasik mekanik, Newton fiziği, görelilik ve kuantum fiziği hakkında çok değerli tartışmalar var.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat