100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Althusser ve Biz - Aliocha Wald Lasowski | Yeni ve İkinci El Ucuz Kita
%25 indirimli

Althusser ve Biz

ISBN / BARKOD : 9789750526664
Üretici : İletişim Yayınevi
Yazar : Aliocha Wald Lasowski
Sayfa Sayısı : 256
Konu Politika Siyaset / Siyaset Bilimi
Felsefeci, Marksist bir entelektüel ve eğitmen olarak Louis Althusser,Machiavelli'den Marx'a siyaset kuramını ve tarih felsefesini özgün birtarzda yenilemiş, kuramını daima pratik siyaseti düşünerek geliştirmişbir düşünür. Althusser ve Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 37,00
Kitapsahaf Fiyatı : 27,75
Kazancınız : 9,25

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789750526664

Boyut

13.00x19.50

Sayfa Sayısı

256

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-04

Çeviren

Ayşe Meral

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Felsefeci, Marksist bir entelektüel ve eğitmen olarak Louis Althusser,Machiavelli'den Marx'a siyaset kuramını ve tarih felsefesini özgün birtarzda yenilemiş, kuramını daima pratik siyaseti düşünerek geliştirmişbir düşünür.

Althusser ve Biz, onun öğrencisi olmuş, onunla aynı siyasal ve kültüreliklimi paylaşmış, günümüzün önemli düşünür ve yazarları arasındayer alan yirmi isimle gerçekleştirilmiş söyleşilerden oluşuyor. Onunmirasını güncelleme girişimleri olarak okunabilecek bu söyleşilerkimi zaman Althusser'in katkılarına vurgu yaparken kimi zaman da onaeleştirel bir üslupla yaklaşıyor.

Althusser'in çalışma tarzını, çevresiyle ilişkilerini ve kişiliğini deanlamamıza imkân veren bu kitap, hem düşünürün ortaya attığıkavramların seyrine ışık tutuyor hem de 1960'lar ve 1970'lerin Avrupadüşün ve siyaset dünyasına farklı bir gözle bakmamızı sağlıyor.

“Althusser'in düşüncesini içeriden parçalayan bir gerilimvardı: Bu yüzden, tüm yoğunluğu ve radikalliğinde onu tekraroluşturmak istiyorsak, bu gerilimi açığa çıkarmak amacıyla kendikuramsallaştırdığı ‘semptomatik okuma' yöntemini ona uygulamakkaçınılmaz görünüyor. Althusser bugün ilgi çekiyor, bir ‘güncellik' arzediyor ama bunun nedeni, kurmayı başardığı ve elimize anahtarlarlakullanım kılavuzunu teslim ettiği homojen bir düşünce sistemi, yaniAlthussercilik değil; bazen fark edilmez şekilde, bazen çığlık çığlığakendi içinde barındırdığı zıtlıklardır.”

- Pierre Macherey

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat