150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +12 TL ile kapıda ödeme imkanı
Nihat Keklik ve Hikmet Binası - Ayşegül Doğrucan | Yeni ve İkinci El U
%25 indirimli

Nihat Keklik ve Hikmet Binası

ISBN / BARKOD : 9786057702838
Üretici : Altınordu Yayınları
Yazar : Ayşegül Doğrucan
Sayfa Sayısı : 271
Konu Felsefe / Din Felsefesi
Nihat Keklik hem özgün felsefi görüşleri hem de Türk-İslam felsefesi tarihi çalışmalarıyla Türk-İslam düşünce geleneğine büyük katkılar sunmuştur. Bu çalışmalar bir bütün olarak görüldüğünde, Keklik'in dönem tablosunda Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 15,00 TL
Liste Fiyatı : 39,00
Kitapsahaf Fiyatı : 29,25
Kazancınız : 9,75

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786057702838

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

271

Basım Yeri

Ankara

Basım Tarihi

2021-03

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Nihat Keklik hem özgün felsefi görüşleri hem de Türk-İslam felsefesi tarihi çalışmalarıyla Türk-İslam düşünce geleneğine büyük katkılar sunmuştur. Bu çalışmalar bir bütün olarak görüldüğünde, Keklik'in dönem tablosunda Türk Felsefesine bir yer arayışında olduğu görülmektedir.

Uzun süre hüküm sürmüş ve dünya tarihinde belirleyici olmuş Osmanlı İmparatorluğunun ardından gelen gençCumhuriyetin özelliklerini ve tartışmalarını çalışmalarında görebildiğimiz bir akademisyen, bir düşünürdür. Maddi dünyanın zaferi hem o zafere götüren yolları tespit edip bunları ülkenin hizmetine sunmayı, hem de değerler alanının ve içinde yetiştiği kültürün varlığının devamlılığını sağlama çabasını ortaya çıkarmıştır, onun düşüncesinde.

Bu düşünceler dünyayı bir bütün halinde kavramayı amaç edinen bir düşünce yapısını ve bu yüzyılda değer problemi yaşayan felsefeyi yeniden konumlandırma çabasını beraberinde getirmiştir. Ama asıl kaygı, parçalı bulutlu bilgi anlayışını “hikmet binası” teorisiyle tekrar bir bütün halinde sunuşunda görülmektedir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat