100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Müntahabat Bedayi-i Edebiyye - Abdullah Şengül- | Yeni ve İkinci El Uc
%10 indirimli

Müntahabat Bedayi-i Edebiyye

Manzum-Mensur Kısmi ve Zeyli

ISBN / BARKOD : 9786059100267
Üretici : Kesit Yayınları
Yazar : Abdullah Şengül Betül Kiriş
Sayfa Sayısı : 760
Konu Edebiyat / Antoloji
Edebiyat / Araştıma-İnceleme-Referans
Yayınlandığı dönemin edebi ve bedii zevkinin bir yansıması olan antolojiler seçilmiş metinleri okuyucuya bir arada sunan kaynak eserlerdir. Her biri düne ait önemli bir zenginliğin göstergesi bu eserleri, bugünkü okuyucu ile buluşturmak, Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 30,00
Kitapsahaf Fiyatı : 27,00
Kazancınız : 3,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786059100267

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

760

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2015-02

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Yayınlandığı dönemin edebi ve bedii zevkinin bir yansıması olan antolojiler seçilmiş metinleri okuyucuya bir arada sunan kaynak eserlerdir. Her biri düne ait önemli bir zenginliğin göstergesi bu eserleri, bugünkü okuyucu ile buluşturmak, zevk, estetik ve düşünce açısından dünle bugün arasında köprü kurmak anlamına gelecektir.

Antolojiler sadece toplumun ortak zevkini yansıtmazlar; aynı zamanda edebiyat tarihi, edebiyat tenkidi için de önemli bir kaynak durumundadırlar. Yazıldığı devrin edebi birikimi ve zevkini yansıtan bu eserleri hesaba katmadan yazılan her edebiyat tarihi eksik olacaktır. Antolojilerde yer almış eserler bir anlamda zamana karşı koyabilmiş veya bu özelliklere sahip metinlerdir. Bu yüzden, dünden bugüne hazırlanan bütün antolojiler, diğer edebi çalışmalarla birleştirilerek edebiyat tarihçisinin bilgisine sunulmalıdır.

Elinizdeki bu kitap 1325-1326/1909-1910 yıllarında edebiyat dünyasına kazandırılır. Bedayi-i Edebiyye'deki, estetik zevk, düşünce, edebi birikim bu topraklarda yaşayan herkesin ortak mirasıdır. Ancak bu mirastan mahrum hatta habersiz nesiller buna nasıl sahip çıkabilirler. Millî gelirimizin çok cüzi bir kısmıyla bunların tamamını gün yüzüne çıkarmak, çeviri yazılarını yapmak, sözlüklerini, indekslerini hazırlayarak tanıtılmasını sağlamak, kültürümüzün devamlılığı açısından çok önemi bir hizmettir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat