60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +6 TL ile kapıda ödeme imkanı!
Gerçeğin Parçaları - Daniel Woodrell- | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın

Gerçeğin Parçaları

4 Dalda Oscar Adayı / Sundance Film Festivali Büyük Jüri Ödülü

ISBN / BARKOD : 12345678304201
Üretici : Martı Yayınları Sahaf
Yazar : Daniel Woodrell
Sayfa Sayısı : 256
Konu Edebiyat / Roman
Son zamanlardaki satış : 1
Evleri ve taşları yeşile boyamak için, gökyüzü bir anlam ifade etsin diye, karanlığın en dibine kara kökler salman gerekir. – Cesare Pavese Ree Dolly'nin babası, metamfetamin laboratuvarı işlettiğine ilişkin suçlamalardan kefaletle Yazının devamı...
STOKTA YOK
Kitapsahaf Fiyatı : 9,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

12345678304201

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

256

Basım Tarihi

2016-05

Çeviren

Ilgın Yıldız

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Evleri ve taşları yeşile boyamak için, gökyüzü bir anlam ifade etsin diye, karanlığın en dibine kara kökler salman gerekir.

– Cesare Pavese

Ree Dolly'nin babası, metamfetamin laboratuvarı işlettiğine ilişkin suçlamalardan kefaletle serbest bırakıldığında ortalıktan kaybolur. Fakat yedi gün sonraki duruşmaya çıkmazsa, Dolly'lerin tek varlıkları olan evleri ellerinden alınacaktır. Bakması gereken ailesiyle bir başına kalan on altı yaşındaki Ree ise babasını bir hafta içindeölü ya da diri bulmak zorundadır.

Acımasız ve zorlu koşullarda hasta annesi ve iki erkek kardeşiyle birlikte yaşam mücadelesi veren Ree, babasına ulaşmak için aile büyüklerine başvurur. Ancak onlara sorular sormanın ne kadar ölümcül bir hata olabileceğini fark etmeye başladığında, ürpertici gerçekler de yavaş yavaş ortaya çıkar. Kendi kanını ne pahasına olursa olsun korumaya kararlı olan aile ağının şaşırtıcı derinliklerini keşfetmek, genç kıza babasını bulmakta yol gösterecek midir?

Aynı isimle sinemaya da uyarlanan, dört dalda Oscar'a aday gösterilen ve başta Sundance Film Festivali Büyük Jüri Ödülü olmak üzere pek çok ödül kazanan Gerçeğin Parçaları; metanet, cesaret ve çetin yaşam şartlarının acısıyla yüzleşme isteği etrafında gelişen bir hayattakalma hikayesi.

“Bir bölgenin dilinin lirik güzelliğini, zalim ve amansız yaşamların kabusvari karakteriyle birleştirmek... Gerçeğin Parçaları'nı okurken Daniel Woodrell'in yaptığını bu kadar iyi yapabilen bir yazarla en sonne zaman karşılaştığınızıhatırlamaya çalışın.”

- San Diego Tribune

“Eğer William Faulkner, Amerika'nın pek az bilinen, çoklukla kötülenen bir bölgesinde yaşasaydı, buraya özgü kısa ve sarsıcı romanlar yazsaydı, Daniel Woodrell'e çok benzerdi.”

- LA Times

“Daniel Woodrell'in Gerçeğin Parçaları adlı romanı,sarsıcı ve hatta vahşibir güce sahip.”

- The Guardian

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat