100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Edebiyatın İzinde Edebiyat ve Coğrafyalar - Didem Ardalı Büyükarman |
%5 indirimli

Edebiyatın İzinde Edebiyat ve Coğrafyalar

ISBN / BARKOD : 9786059911597
Üretici : Bağlam Yayınları
Yazar : Didem Ardalı Büyükarman Seval Şahin Banu Öztürk Tülin Ural
Sayfa Sayısı : 224
Konu Edebiyat / Türk Edebiyatı
Elinizdeki kitap, “Edebiyatın İzinde” üst başlığıyla ilki polisiyeedebiyata, ikincisi fantastik ve bilimkurguya, üçüncüsü de deliliğe ayrılan serinin dördüncüsünü oluşturmaktadır. Kitapta, edebî coğrafya, edebiyat coğrafyası Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 28,00
Kitapsahaf Fiyatı : 26,60
Kazancınız : 1,40

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786059911597

Boyut

16.00x21.00

Sayfa Sayısı

224

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-11

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Elinizdeki kitap, “Edebiyatın İzinde” üst başlığıyla ilki polisiyeedebiyata, ikincisi fantastik ve bilimkurguya, üçüncüsü de deliliğe ayrılan serinin dördüncüsünü oluşturmaktadır. Kitapta, edebî coğrafya, edebiyat coğrafyası vb. kavramların izi sürülmekte, edebiyat ve coğrafya ilişkisi Gilles Deleuze'ün coğrafya düşüncesi, “dünya edebiyat cumhuriyeti”, Theophile Gautier'nin uygarlık anlaşıyı, Ahmet Mithat'ın Avrupa'sı, “hayali seyahatler”, edebiyatta köy kavramı, Yahya Kemal şiirinin coğrafyası, Sabahattin Ali'nin Doğu-Batısı, Necati Cumalı'nın eserlerinde tütün ve coğrafya ilişkisi, Ayfer Tunç'ta “içsel vatansızlık” meseleleri üzerinden tartışılmaktadır.

Bu tartışmalar ışığında günümüz yazarlarıyla yapılan panellerle yazarların eserlerindeki coğrafya ve edebiyat ilişkisi hakkında yeni sorular ortaya atılmıştır. Kitabın sonuna eklenen edebiyat ve coğrafya ilişkisine dair kaynakça meraklı okur için bir başvuru niteliğindedir.

Didem Ardalı Büyükarman
Seval Şahin
Banu Öztürk
Tülin Ural

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat