100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Kesintiye Uğrayan Çocukluk - Donna Jackson Nakazawa | Yeni ve İkinci E
%20 indirimli

Kesintiye Uğrayan Çocukluk

Olumsuz Çocukluk Deneyimleri Bizi Nasıl Hasta Eder ve Nasıl İyileşebiliriz

ISBN / BARKOD : 9786254434020
Üretici : Diyojen Yayıncılık
Yazar : Donna Jackson Nakazawa
Sayfa Sayısı : 336
Konu Psikoloji / Genel Psikoloji
Olumsuz Çocukluk Deneyİmlerİ Bİzİ Nasil Hasta Eder Ve Nasil İyİleşebİlİrİzÇocuklukta deneyimlenen duygusal travmalar, ilerleyen dönemde sadece duygusal yaşantımızı şekillendirmekle kalmaz, aynı zamanda bedensel sağlığımızı ve Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 34,00
Kitapsahaf Fiyatı : 27,20
Kazancınız : 6,80

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786254434020

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

336

Basım Tarihi

2021-03

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Olumsuz Çocukluk Deneyİmlerİ Bİzİ Nasil Hasta Eder Ve Nasil İyİleşebİlİrİz

Çocuklukta deneyimlenen duygusal travmalar, ilerleyen dönemde sadece duygusal yaşantımızı şekillendirmekle kalmaz, aynı zamanda bedensel sağlığımızı ve yaşam süremizi de etkiler. Bilim insanları; aile içi kronikleşmiş kavgaların, beklenmedik bir ölümün veya boşanmanın yanı sıra, zihinsel olarak sağlıksız, aşırı eleştirel veya bağımlı bir ebeveynin, çocukluğu nasıl kesintiye uğrattığını, çocuğun beyninde kalıcı ve görünür “parmak izleri” bıraktığını artık çok iyi biliyorlar.

Donna Jackson Nakazawa, Olumsuz Çocukluk Deneyimlerini yaşayan ve bu deneyimlerin üstesinden gelmeyi başaran insanların hikâyelerini paylaşarak, bazı çocukların bu olumsuzluklara ve yüksek strese, diğer çocuklara göre neden daha dayanıklı ve dirençli olduklarını gösteriyor ve kadınların neden daha fazla risk altında olduklarını açıklıyor.

Kesintiye Uğrayan Çocukluk, çocukluk travmalarının ilerleyen dönemlerde görülen hastalıklarla ne kadar bağlantılı olduğunu anlamamızı sağlayan bir yol haritası ve hangi yaşta olursa olsun, iyileşmeye nasıl başlanacağına dair ezber bozan ve okunması gereken bir kılavuz niteliğinde.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat