100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
İslam İnancının Ana Umdeleri - Ebü'l-Berekat en-Nesefi | Yeni ve İkinc
%25 indirimli

İslam İnancının Ana Umdeleri

El-Umde Fi'l-Akaid

ISBN / BARKOD : 9786052105474
Üretici : Endülüs Yayınları
Yazar : Ebü'l-Berekat en-Nesefi
Sayfa Sayısı : 128
Konu İslam / Diğer
Ebü'l Berakât en-Nesefî'nin elinizdeki bu eserin yazılış gayesi, “Ehl-i sünnetin inanç sistemini ortaya koyma” olarak ifade etmektedir. Daha ziyade ehl-i bid'at fırkalara karşı Ehl-i sünnet inanç sistemini savunmak gayesi ile Ömer Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 15,00
Kitapsahaf Fiyatı : 11,25
Kazancınız : 3,75

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786052105474

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

128

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-05

Çeviren

Temel Yeşilyurt

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Ebü'l Berakât en-Nesefî'nin elinizdeki bu eserin yazılış gayesi, “Ehl-i sünnetin inanç sistemini ortaya koyma” olarak ifade etmektedir. Daha ziyade ehl-i bid'at fırkalara karşı Ehl-i sünnet inanç sistemini savunmak gayesi ile Ömer en-Nesefî'nin el-Akâid adlı eserine bir takviye niteliğinde ve Ehl-i sünnet inanç sisteminin kök salıp tebellür etmesi hedefine yöneliktir.

Ebû Hanîfe'nin Fıkhu'l-Ekber'iyle başlayan, Ehl-i sünnetin inancının temellerini kısa ve net prensipler halinde ifade ederek, inancın tebellür etmesini sağlama gayretine yönelik olarak kaleme alınan eserler serisi Ömer en-Nesefî'nin el-Akâid'i ile devam ettirilmiştir. Böylece inanç sistemi, ehl--i bid'atin fikirleri karşısında taze bir kuvvete, dinamizme kavuşturulmuş ve inancın sarsılmaz ilkeleri ortaya konulmuştur.

Bu altın silsilenin devamı olarak sayabileceğimiz el-Umde, ele aldığı konulardan, bu konuları ele alış tarzına kadar birçok bakımdan el-Akâid'le benzerlik arzetmektedir. Ancak konuları biraz daha ayrıntılı olarak ele almasıyla özgünlüğünü ortaya koymaktadır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat