100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Amerikan Kuşatması - Erol Bilbilik | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Ad
%25 indirimli

Amerikan Kuşatması

Büyük Oyunun Perde Arkası...

ISBN / BARKOD : 9789759961268
Üretici : Profil Yayıncılık
Yazar : Erol Bilbilik
Sayfa Sayısı : 334
Konu Tarih / Dünya Tarihi
Tarih / Yakın Tarih
Politika Siyaset / Avrupa Birliği
Politika Siyaset / Dünya Siyaseti ve Politikası
ABD'nin önde gelen stratejistleri, diğer rakip devletler gibi güçlü kaynaklara sahip olmanın yanı sıra diğer ulusları yönetecek, "emperyalist niteliklere" de sahip oldukları iddiasındadırlar. Bununla beraber "emperyalist nitelikleri" ve Yazının devamı...
STOKTA YOK
Liste Fiyatı : 35,00
Kitapsahaf Fiyatı : 26,25
Kazancınız : 8,75

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789759961268

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

334

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2008-03

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

ABD'nin önde gelen stratejistleri, diğer rakip devletler gibi güçlü kaynaklara sahip olmanın yanı sıra diğer ulusları yönetecek, "emperyalist niteliklere" de sahip oldukları iddiasındadırlar. Bununla beraber "emperyalist nitelikleri" ve "ulusal çıkarları" açıkça tanımlanmamaktadır. Bu yüzden ulusal çıkarlar ve hayati çıkarlar ifadeleri, her anlama çekilebilir, kullanılabilir ve soyut kavramlardır.

ABD için bir zamanlar Kaddafi düşman bir ülkeydi. Libya'da demokrasi yoktu, insan hakları yoktu. Ancak Irak'ın işgalinden sonra Kaddafi, ABD'nin istediklerini yapmaya hazır olduğunu söyleyince düşman ülke kategorisinden çıkarıldı. Benzer durum birçok ülke için geçerli.

Yazar Erol Bilbilik "Amerikan Kuşatması"nda ABD yönetimlerinin 2. Dünya Savaşı'ndan beri dünyayı nasıl hegemonyaları altına aldıklarını ve kanunsuzluklarını örneklerle anlatıyor. Ayrıca ABD'nin operasyon yaptığı, işgal ettiği, zor kullandığı ülkeleri ve bunları hangi kılıflara uydurarak yaptıklarını sözünü hiç esirgemeden anlatıyor.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat