100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +5 TL ile kapıda ödeme imkanı
Siyasal İslam, Batıcılık ve Batılılık Kıskacında Türkiye - Erol Manisa
%25 indirimli

Siyasal İslam, Batıcılık ve Batılılık Kıskacında Türkiye

ISBN / BARKOD : 9789752466289
Üretici : Tarihçi Kitabevi
Yazar : Erol Manisalı
Sayfa Sayısı : 96
Konu Politika Siyaset / Politik Akımlar - Hareketler
Politika Siyaset / Türkiye Siyaseti ve Politikası
Politika Siyaset / Güncel Siyaset
Bu kitapta ağırlıklı olarak Türkiye'nin "Batılılık, Batıcılık ve Siyasal İslam" üçgeni içindeki etkileşimleri ele alındı. Kısa yazılar halinde, "Batılılık- Batıcılık çelişkileri", ve özellikle bu çelişkinin siyasal İslam'a Yazının devamı...
Temin süresi 6 gündür. Kargo Ücreti : 8,50 TL
Liste Fiyatı : 28,00
Kitapsahaf Fiyatı : 21,00
Kazancınız : 7,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789752466289

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

96

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-05

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Bu kitapta ağırlıklı olarak Türkiye'nin "Batılılık, Batıcılık ve Siyasal İslam" üçgeni içindeki etkileşimleri ele alındı.

Kısa yazılar halinde, "Batılılık- Batıcılık çelişkileri", ve özellikle bu çelişkinin siyasal İslam'a nasıl yardımcı olduğu işlendi. Özellikle AKP iktidarı döneminde ortaya çıkan çelişkiler yumağı, "siyasal, ekonomik ve kültürel" boyutları ile değerlendirilmiştir. Geçtiğimiz son baharda, Gündoğan'da (Bodrum) bahçedeki bir zeytin ağacının altında kaleme aldığım bu yazılarda AKP döneminde, "insan-toplum ilişkilerindeki garipliklere ve açımlara değinilmiştir".

Bireyin yararı ve mutluluğu ile kamusal yarar arasındaki çatışmalar, "çıkarlar, din, kültür ve emperyalizm bağlamında” ele alındı. Birey-toplum etkileşimiyle katılımcı demokrasi bağları incelendi. Kimi güncel olaylara da kitapta yer verdim.

Küçük yaşlardan beri koyu bir "çevreci" olduğum için, "bireysel çıkar-kamusal yarar bağlamında" bu konuya da girdim. Son 15 yıldır yaşam tarzımızdaki değişikliğin yalnız demokrasiye değil "insanlığa ve çevreye de nasıl zarar verdiğini" anlatmaya çalıştım. Özellikle de kamusal yararın yok edilmesi açısından...

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat