100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Türk Marşları - Ferit Şentürk | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adresi

Türk Marşları

ISBN / BARKOD : 9789944597586
Üretici : Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı
Yazar : Ferit Şentürk
Sayfa Sayısı : 104
Konu Tarih / Araştırma - İnceleme
Millî ruhun tercümanı, millî vakarın manzum seslenişi, millî haysiyetin edebî yorumu olan marşlarımızın her kelimesinde inanç, her dizesinde iman, her kıtasında cesaret ve kararlılık vardır. Özellikle İstiklâl Marşı'mız millete Yazının devamı...
STOKTA YOK
Kitapsahaf Fiyatı : 15,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789944597586

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

104

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2020-01

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Millî ruhun tercümanı, millî vakarın manzum seslenişi, millî haysiyetin edebî yorumu olan marşlarımızın her kelimesinde inanç, her dizesinde iman, her kıtasında cesaret ve kararlılık vardır. Özellikle İstiklâl Marşı'mız millete duyulan sonsuz bağlılığın, bağımsız yaşamanın dışındaki her türlü seçeneği peşinen reddetmiş Millî Mücadele azminin kutlu bir eseridir. “Korkma!” seslenişi manevi dirilişin sembolü olarak umutları tazelemiş, ülküleri perçinlemiş, özgüveni ayağa kaldırmıştır. “Çankaya yokuşunda balam!” diye başlayan marş kulağımızdadır. Hasretle söylediğimiz “Çırpınırdın Karadeniz” hâlâ dilimizdedir.

Türklüğün insanlığa yön vermek isteyen fütuhat arayışıyla İslam'ın insaniyete huzur verme mesajları birleşmiştir. Bu duygu ve ülkülerle beslenerek oluşturulan Türk cihan devletleri tarihe damgasını vurmuştur: Dede Korkut olmuş, Edebali olmuş, Hacı Bektaş olmuş, Hacı Bayram olmuş ruhları fethetmiştir. Alparslan olmuş, Yıldırım olmuş, Fatih olmuş, Mustafa Kemal olmuş belaları yok etmiştir. Emrah olmuş, Itri olmuş, Baki olmuş, Sinan olmuş gönülleri kuşatmıştır.

Büyük Türk milleti asırlar içinde bu mükemmel yapıda buluşmuş, zirve isimlerle seslenmiş, söylemiş, dertlenmiş, savaşmıştır.

Özlemlerini, ülkülerini, tasalarını, sevinçlerini ve zaferlerini bağrından çıkmış olduğu evlatlarının üzerinden dile getirmiştir.

Devlet Bahçeli

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat