100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Evimiz Yanıyor - Greta Thunberg | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adres
%30 indirimli

Evimiz Yanıyor

Krizdeki Bir Aileden ve Gezegenden Sahneler

ISBN / BARKOD : 9786057635945
Üretici : Kronik Kitap
Yazar : Greta Thunberg Svante Thunberg Malena Ernman Beata Ernman
Sayfa Sayısı : 272
Konu Edebiyat / Anı- Mektup - Günlük
Edebiyat / Biyografi-Otobiyogafi
“Mutlaka okunması gereken ekolojik bir umut mesajı... Bu gezegenin geleceğiyle ilgilenen herkes için…”-David Mitchell, The GuardianGreta Thunberg on bir yaşındayken, bir gün okulda okyanuslardaki çöp oranıyla ilgili bir film seyretti. Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 35,00
Kitapsahaf Fiyatı : 24,50
Kazancınız : 10,50

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786057635945

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

272

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2021-02

Çeviren

Duygu Dalgakıran

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

“Mutlaka okunması gereken ekolojik bir umut mesajı... Bu gezegenin geleceğiyle ilgilenen herkes için…”

-David Mitchell, The Guardian

Greta Thunberg on bir yaşındayken, bir gün okulda okyanuslardaki çöp oranıyla ilgili bir film seyretti. Meksika'dan daha büyük bir plastik adası vardı ve Güney Pasifik'te dolanıyordu. Greta film boyunca ağladı. Belli ki sınıf arkadaşları da etkilenmişti. Ancak koridora çıkıldığında plastik adası unutulmuştu. O da herkes gibi bunları sınıfta bırakabilirdi. Ama yapamadı.

Yavaş yavaş bir karanlığın içine doğru gidiyordu. Sanki yavaş yavaş kendini kapatıyordu. Piyano çalmayı bıraktı. Gülmeyi bıraktı. Konuşmayı bıraktı.

Ve... Yemek yemeyi bıraktı.

Bu; hayatı birdenbire parçalanan, bir daha asla eskisi gibi olmayacak mutlu bir ailenin hikâyesi. Hayatlarını baştan sona değiştiren ebeveynin, kızları konuşmayı ve yemek yemeyi bıraktığında ve onun küçük kız kardeşi bununla başa çıkmakta zorlanmaya başladığında hayatları bir kâbusa döndü. Bu kriz sadece evlerinde yaşanmıyordu: Onlar aynı zamanda krizdeki bir gezegende yaşıyorlardı; bizim de içinde yaşadığımız, hızla ısınan ve geleceği tehlikede olan gezegende.

Evimiz Yanıyor, bir ailenin birbirlerine ve dünyaya duydukları sevgiden yolaçıkarak güçlenme, iyileşme ve cesaret kazanma yollarını nasıl bulduklarının hikâyesi. Bu; hepimizi etkileyen acil bir durumda gezegenimiz alarm verirken onu duymayanların değil, gidişata dur diyebilenlerin umut ve kararlılık hikâyesi. Asperger sendromlu bir kızın hassasiyetlerinin, görmezden gelmek, üstünü örtmek yerine ailesi tarafından özenle takip edildiğinde nasıl bir dönüşüm getirdiğinin işareti aynı zamanda. Bir çocuğun elinden tutulursa toplumun farklılık olarak gördüğü özelliklerin aslında nasıl onun gücü haline geldiğini ve dünyayı değiştirdiğini göreceksiniz.

Bazen tek bir ses -yeterince güçlü çıktığında- her şeyi harekete geçirebilecek zincirleme bir reaksiyon başlatabilir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat