60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +6 TL ile kapıda ödeme imkanı!
Tapınak Kanunları - Hakan Yılmaz Çebi- | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabı
%60 indirimli

Tapınak Kanunları

Gizlenen Talmud Yasaları

ISBN / BARKOD : 9786052943564
Üretici : Mavi Çatı Yayınları
Yazar : Hakan Yılmaz Çebi
Sayfa Sayısı : 384
Konu Tarih / Araştırma - İnceleme
Son zamanlardaki satış : 1
Bu yazı dizisi, hiç kuşkusuz Kabbala ile ilgili tüm konu başlıklarım kapsayamamaktadır. Bin yıllar boyunca eklemelerle gelişerek büyüyen bir doktrini tüm yönleriyle anlatmaya sayfaların yetmeyeceğini bilerek burada, Kabala başlığı Yazının devamı...
Temin süresi 6 gündür. Kargo Ücreti : 5,00 TL
Liste Fiyatı : 19,00
Kitapsahaf Fiyatı : 7,60
Kazancınız : 11,40

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786052943564

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

384

Basım Tarihi

2018

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Bu yazı dizisi, hiç kuşkusuz Kabbala ile ilgili tüm konu başlıklarım kapsayamamaktadır. Bin yıllar boyunca eklemelerle gelişerek büyüyen bir doktrini tüm yönleriyle anlatmaya sayfaların yetmeyeceğini bilerek burada, Kabala başlığı altında olup popülerlik kazanmış temel konu başlıklarına değinmekle yetinmek durumundayız.

Konuyu olası en nesnel yaklaşımla ele aldığımızda, özetle söylenebilecek birkaç söz de vardır elbette...

Öncelikle insanoğlu / kızı ölümlüdür. Bu sonlu yaşamın anlamının ne olduğu sorusu en ilkel dönemlerinden başlayarak tüm insanlık tarihi boyunca her bireyin temel sorusu olmuş olsa gerektir. Sonuç olarak Kabbala , materyale vuruk kategoriler ve tanımlarla düşünmeye eğilimli insanın ölümsüzlük amaçlı güç arayışı tarihinin bir parçasıdır.

Hollywood ünlülerinin Kabbalist olmasını eleştirmenin anlamı yoktur. Ölümsüzlük amaçlı güç arayışı, her insanın geçeceği aşamalardan biridir. Gösteri Dünyasında yer edinmiş ve büyük kitlelerin hayranlığını kazanmış insanların ortak özelliği; a) Bu insanların zeki olması ve b) ya travmaya ya da nörolojik yapılarına bağlı olarak sıradışı kişilik özelliklerine sahip olmalarıdır. Bence herhangi bir moral ve desteğe öncelikle onların gereksinimi var... Bu moral ve desteğin Kabbala gibi şaibeli bir platformda aranmasının da bence hiçbir sakıncası yok...

Çünkü:

1. Ne denli güçlü olursa olsun her doktrin için geçerli olmak üzere aslolan bireysel yaklaşımdır ve her araç iyi ya da kötü amaçlar için kullanılabilir niteliklere sahiptir.

2. Yaşamı anlamlı ve yaşanabilir kılan, bireyin ne aradığını bilmesi ve bilinçli bir biçimde onu aramasıdır.

3. Arayanın, aradığını bulacağına hiç kuşku yoktur:

Herhangi bir yerde ya da her yerde!

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat