100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Hikaye - Halit Ziya Uşaklıgil- | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adresi
%24 indirimli

Hikaye

ISBN / BARKOD : 9789759958831
Üretici : Dergah Yayınları
Yazar : Halit Ziya Uşaklıgil
Sayfa Sayısı : 101
Konu Edebiyat / Öykü
Sanat hayatının başlangıcında kaleme aldığı Hikâye'de Halit Ziya, roman ve romancılık konusunda bireysel görüşlerini açıklar. Romanın Batı edebiyatlarındaki tarihi ana hatlarını verirken Türk edebiyatındaki durumunu da eleştirir. Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 10,00
Kitapsahaf Fiyatı : 7,60
Kazancınız : 2,40

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789759958831

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

101

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2018-04

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Sanat hayatının başlangıcında kaleme aldığı Hikâye'de Halit Ziya, roman ve romancılık konusunda bireysel görüşlerini açıklar. Romanın Batı edebiyatlarındaki tarihi ana hatlarını verirken Türk edebiyatındaki durumunu da eleştirir. Halit Ziya bu eseri yazma amacının, dönemin önemli tartışma konularından biri olan “realizm ve romantizm akımları ile her iki gruba da girmeyen ve ‘masalcılar' olarak nitelediği roman tüccarlarını tayin etmek” olduğunu söyler.

Eserde, ilk çağdan yaşadığı döneme kadar Avrupa'da roman ve romancılığın gelişimini özetler ve Eski Yunan, Latin, Ortaçağ ve Yeni Fransız edebiyatının ileri gelenlerini ve eserlerini anarak romanın yol almasındaki katkılarına değinir.

Hikâye, Hizmet gazetesinde tefrika edildikten sonra 1888 yılında kitap olarak basılmıştır. Elinizdeki kitap hazırlanırken bu baskı esas alınmış ve günümüzde kullanılmayan veya az kullanılan kelimelerin anlamları dipnotlarda verilmiştir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat