600 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
Atatürk'ün Evrensel Boyutları - İsmet Bozdağ- | Yeni ve İkinci El Ucuz

Atatürk'ün Evrensel Boyutları

ISBN / BARKOD : 00000088339
Üretici : EMRE YAYINLARI SAHAF
Yazar : İsmet Bozdağ
Sayfa Sayısı : 165
Konu Tarih / Tarih - Diğer
Bu kitapta amaçlanan hedef, Türkiye ve Atatürk hakkında sınırlı bilgisi olan yabancılara ve Atatürk'ü sistem ve doktrin olarak tanımak isteyen gençlerimize eskiz halinde de olsa, tanıtmaya çalışmaktır. Gençlerimizin bilmesi için şu Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 65,00 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 10,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

00000088339

Boyut

135-195

Sayfa Sayısı

165

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2006-10

Kapak Türü

Karton

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Bu kitapta amaçlanan hedef, Türkiye ve Atatürk hakkında sınırlı bilgisi olan yabancılara ve Atatürk'ü sistem ve doktrin olarak tanımak isteyen gençlerimize eskiz halinde de olsa, tanıtmaya çalışmaktır.
Gençlerimizin bilmesi için şu kadarını eklemek istiyorum: Atatürk'ün Fikir yapısı, hiçbir sistemle kalıplanacak nitelikte değildir. Kendisine özgü bir "hürriyet" anlayışı olduğu için liberalizme götürülebilir. Ama kesinlikle Marksizm'e yerleştirilmesi mümkün değildir. Çünkü, kendisi, sürekli olarak olaylar karşısında alternatif düşünceler ürettiği gibi, her türlü Fikir kalıplarına da karşı çıkmıştır. Nitekim-mahiyetini kavrayabilmek için 1934 yazında Yalova'da Marksizm üzerinde ciddi bir çalışma yapmış ve sonunda arkadaşlarına bu çalışmalarının özetini: "Bize yarar bir şey yok!" diyerek anlatmıştır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat