100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Dünyayı Sarsan On Gün - John Reed | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adr

Dünyayı Sarsan On Gün

ISBN / BARKOD : 12345670992587
Üretici : YORDAM KİTAP SAHAF
Yazar : John Reed
Sayfa Sayısı : 368
Konu Politika Siyaset / Politik Akımlar - Hareketler
Politika Siyaset / Sol Hareketler
Edebiyat / Anı- Mektup - Günlük
Edebiyat / Biyografi-Otobiyogafi
Dünyayı Sarsan On Gün, 1917 Sovyet Devrimi'ni olanca canlılığıyla yansıtan bir anlatıdır. Devrimi günbegün izleyen Amerikalı gazeteci John Reed bir tarihçi titizliğiyle, belgelere dayanarak kurar yapıtını. Bu kitabı eşsiz kılan, Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 15,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

12345670992587

Boyut

13.50x19.50

Sayfa Sayısı

368

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-10

Çeviren

Rasih Güran

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Dünyayı Sarsan On Gün, 1917 Sovyet Devrimi'ni olanca canlılığıyla yansıtan bir anlatıdır. Devrimi günbegün izleyen Amerikalı gazeteci John Reed bir tarihçi titizliğiyle, belgelere dayanarak kurar yapıtını. Bu kitabı eşsiz kılan, başkaldırının açığa çıkardığı yaratıcı enerjiyle kaleme alınmış olmasıdır. Öyle ki baş döndürücü bir ivmeyle gelişen onca olay; gazete haberleri, polemikler, telgraflar, cağrılar ve bildiriler bir solukta okunmaktadır.

Umutlu bir anlatıdır Dünyayı Sarsan On Gün. Delik ayakkabılar içinde üşüyen ayakların umudu, isten kararmış izbelerin kararlılığı, aç midelerin cesareti üzerinedir. İşçi sınıfı tarih sahnesine bir kez daha çıkar: Ancak bu kez muzaffer özne olarak... Tarih çizgisinin kırıldığı bu noktada, John Reed'in okurları da sarsıntıya tanık olmaktalar.

John Reed'in kitabı Dünyayı Sarsan On Gün'ü büyük bir ilgi ve hiç azalmayan bir dikkatle okudum. Dünya işçilerine tereddütsüz olarak öneriyorum. İşte milyonlarca basılmasını ve bütün dillere çevrilmesini görmek isteyeceğim bir kitap.

- Lenin

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat