100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Erken Pers - Josef Wiesehöfer | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adresi
%25 indirimli

Erken Pers

Antik Bir Dünya İmparatorluğunun Tarihi

ISBN / BARKOD : 9789944330800
Üretici : Totem Yayıncılık
Yazar : Josef Wiesehöfer
Sayfa Sayısı : 160
Konu Tarih / Araştırma - İnceleme
Erken Tarih profesörü ve Pers araştırmalarında saygın bir uzman olan Josef Wiesehöfer, Antik İran tarihinin, toplumunun ve medeniyetinin renkli ancak bir o kadar da sade bir tasvirini bizlere sunuyor. Rahat okunabilen bu anlatımın cazibesi, Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 38,00
Kitapsahaf Fiyatı : 28,50
Kazancınız : 9,50

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789944330800

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

160

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2020-08

Çeviren

Nilgün Ersoy

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Erken Tarih profesörü ve Pers araştırmalarında saygın bir uzman olan Josef Wiesehöfer, Antik İran tarihinin, toplumunun ve medeniyetinin renkli ancak bir o kadar da sade bir tasvirini bizlere sunuyor. Rahat okunabilen bu anlatımın cazibesi, kuşkusuz son derece değerli Pers kaynaklarının derinlemesine araştırılmasında saklıdır.

Yakın zamana kadar Antik Pers tarihi, Avrupa perspektifinden anlatılıyordu. Bunun başlıca nedeni kaynakları doğru ifade edebilecek Eski ve Orta Pers dili konusunda yaygın olmayan bilgilerdir.

M.Ö. 5. yy'ın ilk çeyreğinde Greklerin, Pers istila denemelerini geri püskürttükleri o büyük çarpışmada Avrupalı olarak kazananlar tarafında olduğu biliniyorken, bu dilleri öğrenmenin gereği neydi? Tarih yazımı hem geçmişte hem de günümüzde hâlâ sıkça sadece kazananların söylemlerine dayandırılır. Bu tutum keşifte üzücü bir ihmale en azından eski Doğu halklarının en önemlilerinden biri olan Perslerin tarihi ve zengin kültürü hakkındaki bilgilerimizde derin boşluklara yol açtı. Bu nedenle bu kitap Antik Pers'in antik dünya imparatorluğundan İslam'ın ortaya çıkışına kadarki bin yıldan fazla olan tarihi ve kültürel gelişimine genel bir bakış sağlamaktadır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat