60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +6 TL ile kapıda ödeme imkanı!
Bir Us ve Bilim Savaşçısı Cemal Yıldırım'a Armağan - Kolektif- | Yeni

Bir Us ve Bilim Savaşçısı Cemal Yıldırım'a Armağan

Cemal Yıldırım'a Armağan

ISBN / BARKOD : 4236650100310
Üretici : İmge Kitabevi Yayınları Sahaf
Yazar : Kolektif
Sayfa Sayısı : 630
Konu Felsefe / Araştıma-İnceleme-Referans
Felsefe / Diğer
Genel Konular / Diğer
Cemal Yıldırım, kendi tarihini yaratanlardan Babası tarafından ilkokula bile gönderilmek istenmemesine rağmen direnen Yıldırım, ahırdan bozma bir köy enstitüsünde başlayan eğitimini ABDde, Indiana Üniversitesinde eğitim felsefesi ile Yazının devamı...
Aynı gün kargo Kargo Ücreti : 5,00 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 25,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

4236650100310

Boyut

13.50x20.00

Sayfa Sayısı

630

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2008-12

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Cemal Yıldırım, kendi tarihini yaratanlardan
Babası tarafından ilkokula bile gönderilmek istenmemesine rağmen direnen Yıldırım, ahırdan bozma bir köy enstitüsünde başlayan eğitimini ABDde, Indiana Üniversitesinde eğitim felsefesi ile bilim felsefesi alanlarında yaptığı doktorayla sürdürür; profesörlüğe yükselir. 1925te başlayan mücadelelerle dolu bu yaşam serüvenine on beş telif, iki de çeviri eser dahil eder. Bilimsel makaleler, araştırma raporları, bildiriler, inceleme yazıları bunları izler. Böylece, yaşamı ve eserleriyle her türlü bağnazlığa karşı Aydınlanmacı saflarda yer alır.

Felsefenin evrensel amacı, dünyayı ve yaşam anlayışımızı ussal düzeyde işlemek, ilgi alanımızda bize kavramsal açıklık sağlamaktır. Felsefe çözüm diye getirdiği sonuçlardan çok ele aldığı sorunlar, sorunlara yaklaşım biçimiyle kimlik kazanır yorumunu yapan Cemal Yıldırım, Hans Reichenbachın Bilimsel Felsefenin Doğuşu (The Rise of Scientific Philosophy) adlı başyapıtını Türkçeye kazandırır, seksenli yıllardan itibaren ülkemizde Bilimsel Felsefe akımının ve Bilim Felsefesinin önde gelen adı olarak tanınır.

Bir Us ve Bilim Savaşçısı adlı bu kitap, otuzun üzerinde biliminsanının, felsefecinin katkısı sonucunda ortaya çıkmıştır. Derleyiciler ise Bilim ve Bilimsel Felsefe Çevresinin üyeleridirler.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat