100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
İbadetlerin İç Anlamı - Mehmet Demirci- | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitab
%30 indirimli

İbadetlerin İç Anlamı

ISBN / BARKOD : 9789758209400
Üretici : Mavi Yayıncılık
Yazar : Mehmet Demirci
Sayfa Sayısı : 296
Konu İslam / Araştırma-İnceleme
Dinin de bir zahiri, bir batını, yani bir dış yönü bir de iç yönü vardır. Abdestin, namazın, orucun, haccın iç anlamlarını bilmek, bu ibadetleri daha zevkli yapmaya yol açar. Onlara bir manevi derinlik ve zenginlik katar. Abdest, sadece Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 15,00
Kitapsahaf Fiyatı : 10,50
Kazancınız : 4,50

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789758209400

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

296

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2015-02

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Dinin de bir zahiri, bir batını, yani bir dış yönü bir de iç yönü vardır. Abdestin, namazın, orucun, haccın iç anlamlarını bilmek, bu ibadetleri daha zevkli yapmaya yol açar. Onlara bir manevi derinlik ve zenginlik katar.

Abdest, sadece eli yüzü yıkamaktan ibaret değildir. Aynı zamanda manevi arınmadır, Hakk'ın huzuruna çıkmaya bir hazırlıktır. Namaz, kıyamdan, rükûdan, secdeden ibaret değildir. Onun hedefi, mü'mine mîrâc zevki yaşatmak, Cenâb-ı Hak'la beraber olma şuuruna erdirmektir.

İbadetlerde gerçek amaç, eli, yüzü temizlemek, eğilip kalkmak, akşama kadar aç durmak olmamalıdır. Asıl gaye, bunlarla birlikte ama bunlardan daha önemli olarak, ibadetlerin insanı Allah'a yaklaştırması, O'nunla iletişim kurmayı sağlamasıdır. Bu ise onlardaki sırrî-manevi-batıni incelikleri bilmek ve onları elde etmeye çalışmakla sağlanır.

Elinizdeki kitap bunları anlatmaya çalışacaktır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat