100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Masumlar'ın Batıni Hakikatleri - Muhyiddin İbn Arabi | Yeni ve İkinci
%32 indirimli

Masumlar'ın Batıni Hakikatleri

ISBN / BARKOD : 9786057722041
Üretici : Revak Kitabevi
Yazar : Muhyiddin İbn Arabi Seyyid Salih Halhali
Sayfa Sayısı : 272
Konu İslam / Diğer
Vücûd/Varlık Hakikati'nin bâtını ya da derinliği, Ehlibeyt'in hakikati olup, bu konuda sınırlı sayıda eser kaleme alınmıştır. Söz konusu nâdir eserlerden biri de, Muhyiddin ibn Arabî'ye nispet edilen Menâkıb-ı Eimme-i İsnâ Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 40,00
Kitapsahaf Fiyatı : 27,20
Kazancınız : 12,80

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786057722041

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

272

Basım Tarihi

2020-11

Çeviren

Aliye Söğüt

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Vücûd/Varlık Hakikati'nin bâtını ya da derinliği, Ehlibeyt'in hakikati olup, bu konuda sınırlı sayıda eser kaleme alınmıştır. Söz konusu nâdir eserlerden biri de, Muhyiddin ibn Arabî'ye nispet edilen Menâkıb-ı Eimme-i İsnâ Aşeriyye adlı risâledir. Menâkıb'da, hakikatlerin hakikatinin derûnundaki bâtınî nükteler, On Dört Mâsum'un her biri için yazılmış salâvâtlarda toplanmıştır. Mezkûr salâvâtlarda yer alan hitapların câzibesi, manevî bir cereyânın yanı sıra mefhumların idrâkine dâir de büyük bir merak uyandırmaktadır.

İşte bu noktada; âlim, ârif ve muhakkik Seyyid Sâlih Halhâlî imdâda yetişmektedir. Arapça kaleme alınmış olan Menâkıb'ı Farsçaya tercüme eden Halhâlî, İslâmî ilimlerdeki müktesebâtını ustalıkla kullanarak, ufuk açıcı tahliller ve izahlar eşliğinde son derece kıymetli bir şerh yazmıştır. Her türlü taassuptan uzak bir şekilde mânâ ummânına dalan Şârih, Şerh-i Menâkıb gibi, ilmî ve irfânî açıdan aşılması hayli güç bir eser ortaya çıkarmıştır.

Mâsumlar'ın Bâtınî Hakikatleri ismi ile Türkçeye kazandırılan Menâkıb ve Şerhi, Ehlibeyt'in bâtınî hüviyetini ve vahdet-i vücûdun en müşkil meselelerini, farklı disiplinlerdeki otoritelerin beyanları ile ehline sunmaktadır. Mü'minler için evrâd, ilim tâlipleri için eşsiz bir kaynak işlevi görecek olan eser, samimi sâlikler için de hakkanî bir rehber olacaktır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat