100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Hunlar Hakanı Attila - Nic Fields | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adr
%30 indirimli

Hunlar Hakanı Attila

ISBN / BARKOD : 9786257631020
Üretici : Kronik Kitap
Yazar : Nic Fields
Sayfa Sayısı : 64
Konu Tarih / Diğer
Osprey Büyük Komutanlar - 3Tarihin en büyük komutanlarının yaşam öyküleri, muharebe tecrübeleri, uyguladıkları taktikler ve stratejilerHunlar Hakani AttilaDünya tarihinin en büyük komutanlarını tüm yönleriyle inceleyen osprey büyük Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 35,00
Kitapsahaf Fiyatı : 24,50
Kazancınız : 10,50

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786257631020

Boyut

18.40x24.80

Sayfa Sayısı

64

Basım Tarihi

2021-03

Çeviren

Emir Yener

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Osprey
Büyük Komutanlar - 3
Tarihin en büyük komutanlarının yaşam öyküleri, muharebe tecrübeleri, uyguladıkları taktikler ve stratejiler

Hunlar Hakani Attila

Dünya tarihinin en büyük komutanlarını tüm yönleriyle inceleyen osprey büyük komutanlar serisi, hunlar hakanı attila ile devam ediyor…

Hunlar hakanı attila, tarihin en simgesel şahsiyetlerinden biridir; öyle ki mirası ve namı günümüzde dahi hayal gücünü harekete geçirebiliyor. Genel kanı, onun gelmiş geçmiş en etkili komutanlardan biri olduğu yönündedir.

Gelgelelim, Attila'nın efsanevi seferlerinin ardındaki gerçeklere dair tam olarak ne biliyoruz? O, MS 430'ların sonlarından öldüğü yıl olan 453'e kadar Roma İmparatorluğu'nun önce doğu, sonra da batı yarılarını tarumar etmişti. Hatta 452 yılındaki seferde bizzat İtalya'yı hedef almış ve ebedi şehir Roma'yı tehdit altında bırakmıştı.

Zengin bir görsel malzemeyle desteklenen bu yeni kitap, Hunlar Hakanı'nı etrafını çevreleyen efsaneleri aralayarak analiz ediyor ve Avrupa'yı bir uçtan öbürüne silip süpürmeyi nasıl başarabildiğini açıklığa kavuşturuyor. Attila'nın getirdiği yenilikler ile verdiği savaşlar, yaşadığı pek az yenilgiden biri olan MS 451'deki Chalons muharebesi de dahil, masaya yatırılıyor.

Elinizde tuttuğunuz, Attila'nın olağanüstü fetihlerinin ve onun bu denli geniş bir imparatorluk kurabilmesini sağlayan kabiliyetlerinin eksiksiz bir hikayesidir. Salt kurucusunun iradesine bağlı bu imparatorluk, Attila sahneyi terk edince ayakta duramayıp dağılmıştır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat