100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Türk-Yunan Savaşı - Nikolay Georgiyeviç Korsun | Yeni ve İkinci El Ucu
%30 indirimli

Türk-Yunan Savaşı

1919 - 1922

ISBN / BARKOD : 9786057635815
Üretici : Kronik Kitap
Yazar : Nikolay Georgiyeviç Korsun
Sayfa Sayısı : 128
Konu Tarih / Araştırma - İnceleme
Tarih / Referans Kitaplar
Bir Rus Generalinİstiklâl Harbi Raporu…Rus general Nikolay Georgiyeviç Korsun tarafındanKızıl Ordu komutanları için özel olarak hazırlanan kitap…“Özellikle Büyük Taarruz'a ayrılan bölüm Türk Ordusu'nun yok oluştan zafere giden Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 20,00
Kitapsahaf Fiyatı : 14,00
Kazancınız : 6,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786057635815

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

128

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2020-12

Çeviren

Celal Pekşen

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Bir Rus Generalin
İstiklâl Harbi Raporu…

Rus general Nikolay Georgiyeviç Korsun tarafındanKızıl Ordu komutanları için özel olarak hazırlanan kitap…

“Özellikle Büyük Taarruz'a ayrılan bölüm Türk Ordusu'nun yok oluştan zafere giden yolu nasıl kat ettiğini, İstanbul kapılarına dayandığında İngilizlere geri adım attıracak caydırıcılığa nasıl ulaştığını ayrıntılarıyla anlatması açısından çok önemli.”

Dr. Selim Erdoğan

Sakarya: Türk Bitti Demeden Bitmez kitabın yazarı

İlk kez 1940 yılında SSCB'de basılan, İstiklâl Harbi'nden yüz yıl sonra yeniden tozlu raflardan indirilen elinizdeki eser, bir yönüyle belgesel diğer yönüyle ders kitabı olma özelliğine sahip. Hem Çarlık Ordusu'nda hem de Kızıl Ordu'da birçok kritik görevde bulunmuş bir generalin gözünden İstiklâl Harbi'nin teferruatlı bir şekilde tahlil edilmesi ve adeta bir ders olarak Kızıl Ordu'ya sunulması, İstiklâl Harbi'nin dünya askeri tarihi açısından taşıdığı ehemmiyeti birkez daha ortaya koyuyor.

N. G. Korsun bu eserde İstiklâl Harbi'nin yalnızca tarihsel seyrini anlatmamış, aynı zamanda tarafların savaştaki harekâtlarının ne gibi sonuçlar doğurduğunu da okuyuculara göstererek savaşın öğretici dersler barındırdığını da vurgulamıştır. Türklerin savaştan zaferle ayrılmasında iyi düşünülmüş bir hazırlığın, titizlikle elde edilmiş istihbarat bilgilerinin, askerî harekâtın dikkatli bir şekilde incelenmesinin ve operasyon istikametlerinin doğru değerlendirilmesinin çok önemli bir yere sahip olduğunun altını çizmiştir.

“Türk-Yunan Savaşı 1919-1922”, İstiklâl Harbi'nde Türklerin verdiği mücadeleye Rus bir generalin nasıl baktığını gösteren, soluk soluğa okunacak bir tarihi kaynak…

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat