100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
İspanya Yaşasın Ölüm - Nikos Kazancakis | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitab
%30 indirimli

İspanya, Yaşasın Ölüm

ISBN / BARKOD : 9789750740992
Üretici : Can Yayınları
Yazar : Nikos Kazancakis
Sayfa Sayısı : 248
Konu Edebiyat / Anı- Mektup - Günlük
İspanya, ulusların Don Quijote'sidir. Dünyayı kurtarmaya çalışır, güvenliğe ve refaha sırtını döner, ele geçmez binlerce hayali kovalar. Bu mantık ötesi donkişotça seferlerde kendini tüketir. Şehirleri harap olur. Tarlaları Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 26,50
Kitapsahaf Fiyatı : 18,55
Kazancınız : 7,95

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789750740992

Boyut

12.50x19.50

Sayfa Sayısı

248

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2020-02

Çeviren

Ahmet Angın

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

İspanya, ulusların Don Quijote'sidir. Dünyayı kurtarmaya çalışır, güvenliğe ve refaha sırtını döner, ele geçmez binlerce hayali kovalar. Bu mantık ötesi donkişotça seferlerde kendini tüketir. Şehirleri harap olur. Tarlaları çoraklaşır. Araplardan kalma kanalları tıkanır, bahçeleri kurur. Kendi efsanesini yaratır İspanya. Mutluluk ve refahı, ılımlılık ve barışı ne yapsın?

1920'lerin sonundaEleftheros Logosgazetesinin dış haber muhabiri olarak gittiği İspanya'da Nikos Kazancakis yıkılmış bir imparatorluğun kalıntılarında yaşayan küçük insanları, gezgin şövalyelerin at sürdüğü günlerden beri değişmemiş uçsuz bucaksız bir taşrayı, İspanya'dan yolu geçen tüm kültürlerin bıraktığı rengârenk mirası bulmuştu. O günlerde İspanya, “karanlık ve korkunç” bir yüzyıla izini bırakacak varoluş krizinin tam ortasındaydı. İçsavaş felaketinden önce, bulutların toplanmasını olacakları bilmeden izleyen Kazancakis, savaş sırasında tekrar İspanya'ya dönmüş ve ülkeyi saran vahşete, Madrid'in düşüşüne bizzat tanıklık etmişti.

İspanya, Yaşasın Ölüm, Kazancakis'in deyimiyle bir yüzü mahzun ve hayalperest Don Quijote, bir yüzü pragmatist ve şen Sancho Panza olan bu esrarengiz ülkenin özünü tüm tezatlarıyla, şiddetiyle, güzelliğiyle ve onuruyla anlatan bir yapıt.

“İspanya'nın Yunan edebiyatçılar tarafından geç de olsa keşfedilmesini sağlayan kitap.”

- Emmanuel Hatzantonis

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat