60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +6 TL ile kapıda ödeme imkanı!

İyi Psikolog

ISBN / BARKOD : 13000000002082
Üretici : Pegasus Yayınları Sahaf
Yazar : Noam Shpancer
Sayfa Sayısı : 272
Konu Edebiyat / Roman
Son zamanlardaki satış : 1
Psikoterapinin gizemli dünyasının kapılarını aralayan derin bir roman… Psikolog, günlerini anksiyete hastalarını tedavi ederek, üniversitede dersler vererek ve kendi karmaşık duygusal sorunlarına bir çözüm arayarak geçirmektedir. Rutin Yazının devamı...
STOKTA YOK
Kitapsahaf Fiyatı : 18,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

13000000002082

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

272

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2016-06

Çeviren

Nil Karaca

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Psikoterapinin gizemli dünyasının kapılarını aralayan derin bir roman…

Psikolog, günlerini anksiyete hastalarını tedavi ederek, üniversitede dersler vererek ve kendi karmaşık duygusal sorunlarına bir çözüm arayarak geçirmektedir. Rutin hayat düzeni terapilere saat dörtte gelmek isteyen yeni bir hastayı kabul etmesiyle bozulur. Söz konusu hasta birdenbire sahne korkusu geliştiren bir striptizcidir. Seanslar devam ettikçe genç kadının acıları ile sırları açığa çıkmaya başlar ve psikolog ilk kez tarafsızlık kabuğunda çatlaklar oluştuğunu, vakanın içine çekildiğini hisseder. Özel yaşamı ile profesyonel hayatı arasındaki duvarlar incelmeye başladıkça psikolog da kendini zayıf noktalarıyla ve çözülmemiş problemleriyle yüzleşirken bulur.
Psikolog Noam Shpancer, bu ilk romanında psikoterapiye ışık tutarak bir tabuyu yıkıyor ve hastalarıyla birlikte okuyucuları da terapi gizeminin kalbine götürüyor. Hepsinden önemlisi, hikayede yer verdiği karakterler ve olaylar aracılığıyla insan ruhunda şaşırtıcı bir keşfe çıkıyor. İyi ya da kötü bütün duygular, korkular, güvensizlikler, koşullar ve kararlar bireylerin varlığını ortaya koyuyor.

“Shpancer iyi bir yazar. Psikolojik destek almak isteyenler bu kitabı okuyarak onları neyin beklediğini, bir terapistin neler yapabileceğini ya da yapamayacağını görebilir.”

- Hamburger Abendblatt

“Hikayenin bir psikoloğun ağzından samimi bir dille kaleme alınmış olması okuyucuyu kendine çekiyor. Bu kitabı okuduktan sonra kendinizi terapiden çıkmış gibi hissedeceksiniz: hüzünlü ve biraz hırpalanmış ama geleceğe dair umutlu…”

- Stylist

“Gerçek terapiden çok daha keyifli, eğlenceli ve ulaşılabilir olan bu zarif ve insancıl roman, okuyucunun önce rahatlayıp hayatını gözden geçirmesine, sonra da onu yaşamasına yardımcı oluyor.”

- Daily Mail

“Noam Shpancer psikoterapinin gizli dünyasının kapılarını gerçekçi bir dille, tutkuyla ve zekayla aralıyor. Üstelik yazarın edebi becerileri gerçekten takdire şayan. Güzel bir dil, hoş bir aşinalık hissi ve insan doğasına derin bir bakış sizi bekliyor. Çarpıcı bir çıkış romanı…”

- Jonathan Kellerman

“Teori ve pratik arasındaki çatışmalara ve duygu karmaşalarına dair keyifli bir roman…”

- Schweriner Volkszeitung

“Zekice kaleme alınmış, eğlenceli ve cesaretlendirici bir kitap. Her tuhaf davranış, kişinin akıl hastası olduğu anlamına gelmez.”

- Margaret von Schwarzkopf, NDR1, Bücherwelt

“Shpancer bir terapist olarak tecrübelerini eğlenceli ve aydınlatıcı bir hikayede bir araya getirmeyi başarmış. Psikolojiyle ilgilenenleri bu kitapta pek çok değerli ipucu bekliyor.”

- NDR Kultur

“İyi Psikolog içinde fırtınalar kopan insanların hikâyesini anlatıyor. Küçük gözlemler, derin bir algı ve güçlü bir ateş…”

- Hr-Info, Büchercheck

“Psikoterapinin kalbine ve bir terapistin yaralı ruhuna yapılan aldatıcı bir yolculuk… Şaşırtıcı derecede yetenekli bir yazarın kaleminden çıkmış. Tecrübeli bir doktorun alçak gönüllülüğü ve bilgeliği çerçevesinde çağrışımların ve sabrın gücüyle şekillenmiş. Bu kitabı sakın kaçırmayın!”

- Stephen White

“Hayatı teorilerinin ötesine geçen bir bilişsel davranış terapistinin günlerine ve izlediği yöntemlere dair akıllıca kaleme alınmış, sürükleyici bir roman…”

- Lisa Appignanesi

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat