150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +12 TL ile kapıda ödeme imkanı
Doğadaki Son Çocuk - Richard Louv | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adr
%10 indirimli

Doğadaki Son Çocuk

Çocuklarımızdaki Doğa Yoksunluğu ve Doğanın Sağaltıcı Gücü

ISBN / BARKOD : 9789754035124
Üretici : TÜBİTAK Yayınları
Yazar : Richard Louv
Sayfa Sayısı : 447
Konu Bilim - Mühendislik / Popüler Bilim
Son zamanlardaki satış : 45
"Çocuk ve doğa hareketi şu temel fikirden güç alıyor: Doğadaki çocuk, soyu tehlike altında olan bir türdür ve çocukların sağlığı ile Yeryüzü'nün sağlığı birbirine sıkı sıkıya bağlıdır."-Richard LouvÇocuklarının doğayla Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 15,00 TL
Liste Fiyatı : 18,00
Kitapsahaf Fiyatı : 16,20
Kazancınız : 1,80

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789754035124

Boyut

13.50x21.50

Sayfa Sayısı

447

Basım Yeri

Ankara

Basım Tarihi

2020-08

Çeviren

Ceyhan Temürcü

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

"Çocuk ve doğa hareketi şu temel fikirden güç alıyor: Doğadaki çocuk, soyu tehlike altında olan bir türdür ve çocukların sağlığı ile Yeryüzü'nün sağlığı birbirine sıkı sıkıya bağlıdır."

-Richard Louv

Çocuklarının doğayla anlamlı bir bağ kurmadan büyüyen bir kuşağa ait olmasını istemeyen anne babaların başucu kitabı olan Doğadaki Son Çocuk, tüm dünyada hızla yayılan doğaya dönüş hareketinin biçimlenmesinde ve yaygınlaşmasında önemli roller üstlenmiş bir kitap. Richard Louv Doğadaki Son Çocuk'ta çocuklarda ve gençlerde obezite, dikkat bozukluğu, depresyon gibi vakalarda büyük artış yaşanması ile çocukların yaşamında doğanın giderek daha az yer alması arasında bir ilişki olduğunu örneklerle kanıtlarken aynı zamanda içinde bulunduğumuz bu durumu tersine çevirebilecek bir yol haritası sunuyor. Etkileyici ve sürükleyici bir üslupla kaleme alınan Doğadaki Son Çocuk'u yayımlarken özellikle anne babaların bu kitabı ellerinden düşüremeyeceklerine inanıyoruz.

"Doğadaki Son Çocuk, doğada zaman geçirmenin çocukların sağlığını geliştirebileceği, yaratıcılıklarını teşvik edebileceği, düşünme yetilerini keskinleştirebileceği ve çevreye karşı duyarlı olmalarına yardım edebileceği inancını paylaşan birçok farklı ilgi grubunu bir araya getirdi."

- John Flicker, National Audubon Society başkanı

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat