100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Türkiye'nin ve G7 Ülkelerinin Eğitim Politikalarının Karşılaştırılması
%17 indirimli

Türkiye'nin ve G7 Ülkelerinin Eğitim Politikalarının Karşılaştırılması: Kalkınma Sürecinde Eğitim Politikalarının Rolü

ISBN / BARKOD : 9786257002233
Üretici : Gece Akademi
Yazar : Serdar Öztürk Seher Suluk
Sayfa Sayısı : 108
Konu Akademik
Eğitim, insanların yaşamında ki en önemli unsurlardan birisidir. Eğitim anlayışının moderntoplumlarda, zamanla çok önemli değişikliklere uğradığı görülmektedir. Eğitim bireyin nitelikselyapısında sağladığı değişim ve gelişim Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 17,00
Kitapsahaf Fiyatı : 14,11
Kazancınız : 2,89

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786257002233

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

108

Basım Yeri

Ankara

Basım Tarihi

2019-12

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Eğitim, insanların yaşamında ki en önemli unsurlardan birisidir. Eğitim anlayışının moderntoplumlarda, zamanla çok önemli değişikliklere uğradığı görülmektedir. Eğitim bireyin nitelikselyapısında sağladığı değişim ve gelişim ile içinde bulunduğu toplumun sosyal, politik, kültürel veekonomik açıdan dönüşümüne katkıda bulunmasıdır. Ülkeler etkin eğitim politikalarıylaküreselleşme sürecindeki gelişmelere uyum sağlamaya çalışmaktadırlar. G7 ülkeleri, ortakdeğerler ve kültür çerçevesinde bütünleşerek üye ülkeler arasında entegrasyonu derinleştirmeyihedeflemektedir. Söz konusu hedefe ulaşmada G7 ülkelerinin eğitim politikalarının önemli bir roloynadığı söylenebilir.

Türkiye'nin eğitim politikalarının yapısı da rolü de gelişen ve değişen eğitimanlayışından etkilenmektedir. Bu çalışmanın amacı, G7 ülkelerinin ve Türkiye'nin eğitimpolitikalarını karşılaştırarak eğitimin ekonomi ve kalkınmadaki rolünü ortaya koyabilmektir.

Türkiye'nin, gelişmiş bir toplum adına küreselleşen dünyada varlığını sürdürebilmesi veyeniliklerden en iyi şekilde yararlanması için söz konusu eğitim reformlarının öncelikli olarakhayata geçirilmesi gerekir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat