100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Kara Delikler ve Bebek Evrenler - Stephen W. Hawking | Yeni ve İkinci

Kara Delikler ve Bebek Evrenler

ISBN / BARKOD : 4226051067186
Üretici : ALFA SAHAF
Yazar : Stephen W. Hawking
Sayfa Sayısı : 167
Konu Bilim - Mühendislik / Bilim Tarihi
Bilim - Mühendislik / Popüler Bilim
Olay yaratan çok satan kitabı Zamanın Kısa Tarihi'nde, Stephen Hawking, kelimenin tam anlamıyla, fiziğe, evrene, gerçekliğin kendisine bakışımızı değiştirdi. Kara Delikler ve Bebek Evrenler'de Stephen Hawking'in 1976 ile 1992 yılları Yazının devamı...
STOKTA YOK
Kitapsahaf Fiyatı : 11,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

4226051067186

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

167

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2018-10

Çeviren

Nezihe Bahar

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Olay yaratan çok satan kitabı Zamanın Kısa Tarihi'nde, Stephen Hawking, kelimenin tam anlamıyla, fiziğe, evrene, gerçekliğin kendisine bakışımızı değiştirdi. Kara Delikler ve Bebek Evrenler'de Stephen Hawking'in 1976 ile 1992 yılları arasında yazdığı bazı yazılar yer alıyor. Yaygın olarak Einstein'dan beri en parlak teorik fizikçi sayılan Hawking, bu on üç yazı ve bir söyleşide, evrenimizi anlamamıza yarayan şaşırtıcı bir olanaklar dizisini ortaya çıkarıyor.

Stephen Hawking, evrenin bilinmez ve anlaşılmaz bir şey, insanın sezebileceği, fakat hiçbir zaman tam olarak analiz edemeyeceği veya kavrayamayacağı bir şey olduğu görüşüne katılmaz. Ona göre bu görüş dört yüz yıl önce Galileo tarafından başlatılan ve Newton tarafından devam ettirilen bilimsel devrimlere karşı haksızlık etmektedir. Onlar evrenin en azından bazı alanlarının, gelişigüzel şekilde davranmadıklarını, kesin matematiksel yasalar tarafından yönetildiklerini gösterdiler. O zamandan beri geçen yıllar içinde Galileo ve Newton'un çalışmalarını evrenin hemen hemen her alanına yaymış bulunuyoruz. Hawking'e göre evrenin tam bir teorisini ortaya koyabiliriz. O durumda aslında Evrenin Efendileri olacağız.

“Aydınlanmada ikinci bir şans... Hawking karmaşık konuları basit, herkesin anlayabileceği bir dille becerikli şekilde çözüyor....

Çok kolay okunuyor.”

San Fransisco Chronicle

“Özlü, aydınlatıcı ve çağdaş kozmolojinin yapısından gelen şaşırtıcı doğası göz önüne alındığında olağanüstü kolay okunan bir kitap.”

The Wall Stret Journal

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat