60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +6 TL ile kapıda ödeme imkanı!
Tiyatro Oyunları - Vedat Türkali- | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adr
%28 indirimli

Tiyatro Oyunları

141. Basamak, Dallar Yeşil Olmalı Bu Ölü Kalkacak, Şeytanın Kaşık Oyunları

ISBN / BARKOD : 9786053142447
Üretici : Ayrıntı Yayınları
Yazar : Vedat Türkali
Sayfa Sayısı : 528
Konu Sanat / Fotoğraf, Sinema, Tiyatro
141. Basamak'ta politik, devrimci bir halk oyunu yapmak, acılı güldürü içinde Türkiye'yi eleştirmek istedik. İsteyen okur, isteyen oynar. Vedat Türkali “Yirmi yirmi beş yıl kadar önce, '62, ‘63'lerde olmalı, gazetelerde bir haber Yazının devamı...
Temin süresi 2 gündür. Kargo Ücreti : 5,00 TL
Liste Fiyatı : 27,78
Kitapsahaf Fiyatı : 20,00
Kazancınız : 7,78

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786053142447

Boyut

13.00x19.50

Sayfa Sayısı

528

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2017-11

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

141. Basamak'ta politik, devrimci bir halk oyunu yapmak, acılı güldürü içinde Türkiye'yi eleştirmek istedik. İsteyen okur, isteyen oynar.

Vedat Türkali

“Yirmi yirmi beş yıl kadar önce, '62, ‘63'lerde olmalı, gazetelerde bir haber çıktı. Gece, kent için arama tarama yapan polis ekipleri, İnönü Stadyumu yöresindeki ağaçlar arasında, on sekiz yirmilerinde bir çifti yakalamışlar, boyunlarında asılı birer bıçak varmış. Ankara'dan, ailelerinden kaçıp geldiklerini, birbirlerini deli gibi sevdiklerini, yaşam boyu ayrılmayacaklarını, içlerinden biri aldatmaya kalkarsa, ötekinin, boynunda asılı bıçağını, aldatanın yüreğine saplayacağına yemin ettiklerini söylemişler. Dallar Yeşil Olmalı adlı oyunun esin kaynağı bu.”

Vedat Türkali

Vedat Türkali, ortaoyun niteliği ağır basan Bu Ölü Kalkacak adlı oyununda Hacivat ve Karagöz tiplemeleriyle politik, insani ve düzene dair sorunları hicveder. Son otuz yılda güncelliğinden hiçbir şey yitirmemiş, kıymetli bir oyun...

Şeytanın Kaşık Oyunları özellikle İstanbul'da yıllardır geldi gelecek diye beklenen deprem olgusunu sergiler. Bu sarsıcı oyun yapımızdan doğan soygun, vurgun, yabanıl sömürünün neden olduğu yıkımı gösterme çabasındadır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat