100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Dünya Ekonomisi - | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adresi

Dünya Ekonomisi

ISBN / BARKOD : 4236622457333
Üretici : ALFA BASIM YAYIN SAHAF
Sayfa Sayısı : 542
Konu Ekonomi / Türkiye Ekonomisi
Bu kitap, uzman olmayan kişilere dünya ekonomisinin işleyişi ile ilgili bilgi vermek için hazırlanmıştır. Özellikle, iktisat dışı alanlardaki kişilere ya da iktisat alanında olup da iktisat konusunda zayıf bir arkaplana sahip olanlara Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 25,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

4236622457333

Sayfa Sayısı

542

Kapak Türü

Karton

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Bu kitap, uzman olmayan kişilere dünya ekonomisinin işleyişi ile ilgili bilgi vermek için hazırlanmıştır. Özellikle, iktisat dışı alanlardaki kişilere ya da iktisat alanında olup da iktisat konusunda zayıf bir arkaplana sahip olanlara yönelik, ağır, teorik bilgilere boğulmadan uluslararası ticaret ve finans konusunda bilgi edinilebilecek bir kaynaktır.

Kitap bunu, uluslararası ticaretin ve finansın bütün yönlerini iktisadın prensipleri konusundaki bir bilgiden başka iktisatla bir aşinalığı olmayan öğrenciler için de uygun olan iki model (piyasa arz ve talebi ve toplam arz ve talep) içinde göstermek suretiyle yapmaktadır. Bu modeller, öğrencilere, değişkenler arasındaki ilişkileri ve olayların arkasındaki iktisadi mantığı anlayabilecekleri ve böylece, birbirleriyle ilişkisiz gibi görünen olaylar arasında ilişki kurup bunları tahlil edebilecekleri bir çerçeve sağlar.

Bu modellerin kullanılması kitabı asla fazla basit ve tahlilden mahrum hale getirmez. Kitap teorik, kurumsal ve temel uygulamalı tahlillerin bir karışımını kullanmak suretiyle dünya ekonomisinin işleyişini tarif etmeye çalışmaktadır.
(Arka Kapak)

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat