100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Çileci - Nikos Kazancakis | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adresi
%25 indirimli

Çileci

Tanrının Kurtarıcıları - Salvatores Dei

ISBN / BARKOD : 9786054640027
Üretici : İstos Yayıncılık
Yazar : Nikos Kazancakis
Sayfa Sayısı : 232
Konu Felsefe / Düşünce
Uzun zamandır beklenen, yazımı Nikos Kazancakis'in bütün ömrüne yayılmış kitabı Çileci-Tanrının Kurtarıcıları, Yenilenmiş ve Genişletilmiş baskısıyla tekrar raflarda! “Kapkaranlık dipsiz bir kuyudan gelmekte, kapkaranlık dipsiz Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 30,00
Kitapsahaf Fiyatı : 22,50
Kazancınız : 7,50

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786054640027

Boyut

12.00x19.50

Sayfa Sayısı

232

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2017-07

Çeviren

Harun Ömer Tarhan

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe Yunanca

Uzun zamandır beklenen, yazımı Nikos Kazancakis'in bütün ömrüne yayılmış kitabı Çileci-Tanrının Kurtarıcıları, Yenilenmiş ve Genişletilmiş baskısıyla tekrar raflarda!

“Kapkaranlık dipsiz bir kuyudan gelmekte, kapkaranlık dipsiz bir kuyuda sona ermekte; aradaki aydınlık uzaklığa ise Yaşam demekteyiz. ... Hiçbir şey ummam, hiçbir şeyden korkmam, özgürüm.”

Çileci [Asketik] birçokları için, gezgin Kazancakis'in metafizik yolculuğu ya da elinizdeki Türkçe-Yunanca çiftdilli baskının arkakapağında alıntıladığımız üzere yazarın mezartaşındaki yazıtı da içermekte olması nedeniyle yaşam felsefesini dile getirdiği yapıtı olarak görülmektedir. Aleksis Zorba'nın Yaşamı ve Dünya Görüşü adlı ünlü eserinin önsözünde belirttiği üzere yaşamındaki en derin izleri bırakmış beş kişiden –ötekiler Homeros, Bergson, Buda ve Zorba– biri olan Nietzsche'nin Törenin Soykütüğü Üzerine adlı yapıtının “Çileci Ülküler Ne Demektir?” başlıklı üçüncü bölümüne Kazancakis'in yerelliği içerisindeki kişisel yanıtı olarak da okunabilir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat